Przejdź do głównej zawartości

Privateer Press No Quarter #67

Cześć i czołem, 
od jakiegoś czasu kupuję oficjalne czasopismo Privateer Press No Quarter. Wydawnictwo to jest o tyle interesujące, że po lekturze kilkunastu numerów stwierdziłem, że może warto wrzucać na sieć informacje o zawartości poszczególnych numerów. Tak się składa, że najnowszy numer jest w moich łapkach od dwóch tygodni, więc miałem czas, żeby zapoznać się z jego treścią. Tym bardziej, że jest ono zdecydowanie mniej znane i dostępne w Polsce niż sztandarowe pismo GW jakim jest White Dwarf. W chwili obecnej jego sprzedaż prowadzą na pewno dwa sklepy, które polecam z całego serca, czyli vanaheim.pl i mgla.pl Panie i Panowie, No Quarter #67.

W piśmie oprócz zawsze pojawiającego się wstępniaka od redaktora i informacji dotyczących nowości wydawniczych znajdziemy:
1) Relację z European Master Series, które odbyły się w tym roku u naszych południowych sąsiadów w Brnie w klubie Black Oil. Relacja na żywo odbywała się również na stronie Beasts of War.
2) Historię nowego warcastera do frakcji Cygnar jakim jest Major Beth Maddox. Naprawdę ciekawa kilkustronicowa kupa fluffu.
3) Od szkicu, poprzez projekt do gotowej figurki lub grafiki, czyli jak powstają modele i ilustracje do Warmachine i Hordes. Fajnie ukazany proces. 
4) Raport bitewny. W tym numerze mamy Khador kontra Skorne na 15 pkt. Wszystko okraszone zjdęciami armii i zdjęciami stołu przedstawiającymi sytuacje w poszczególnych etapach rozgrywki. Do tego komentarze obu graczy.
5) Nowości ze świata Skull Island Expeditions, czyli co nowego w świecie książek spod znaku PP, a do tego kawałek prozy z nadchodzącej książki Mike Holmes'a.
6) Galeria figurek zwycięzców Privateer Press Formula P3 Grandmaster Painting Competition Lock&Load Edition oraz SmogCon Edition. Nie malują tak fajnie jak Wy, moi kochani czytelnicy, ale jest na czym oko zawiesić.
7) Teren ze stołu finałowego Iron Gauntlet, a była to Trollblood Fortress. O tyle fajnie, że są zdjęcia w stanie surowym.
8) Tło fluffowe do rozpoczynającej się 1 września ligi Courage at the Crossroads. Podoba mi się, jest fluff, a nie bezsensowne mordowanie się na stole.
9) Fluff i skład Theme Force do frakcji Mercenaries "Kingmaker's Army"
10) Zrób to sam, krok po kroku, zwał jak zwał, tutek do Rough Terrain. Naprawdę świetny, może w końcu nauczę się robić lepsze podstawki, chociaż akurat tutaj chodzi o teren na stół. Mnóstwo zdjęć i szczegółowe opisy.
11) Scenariusz historyczny, a więc fluffowy, który dzieje się w okresie trwania drugiej cygnarskiej wojny domowej  w 609AR. Ogólnie Cygnar vs Mercenaries, gotowe listy do odegrania jednej z potyczek mającej miejsce w trakcie trwania omawianego konfliktu, ale twórcy piszą, że można oczywiście zrobić po swojemu. I to też jest fajne w PP.
12) Opowiadanko Peace of Mind
13) Jak ktoś gra w PP rpg Iron Kingdoms to kupa informacji o piratach szalejących na morzach Immorenu w serii "Iron Kingdoms Uncharted".
14) Na koniec jak zawsze konkurs malarski dla czytelników. Temat przewodni nowe frakcyjne startery, może być sam warcaster/warlock albo z resztą zawartości.
14) Minimalna, znikoma liczba reklam (sucks to be you WD)

Jednym słowem 112 stron dobroci :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #31 / Warmachine & Hordes chosen of the week #31

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Insider 08-02-2017 GenCon
Podcasts/Podkasty
Painting with MenothJohn #166 Ragnarok Preramble, #166 Ragnarok,Lost Aspect #19 Gender Neutral Podcast,Crippled System #207 Iron Travis and the Company of Iron,Combo Smite #167 Grymkin full faction review, Muse on Minis MoM's Podcast #320 various topics connected to WWQ,Dark Guidance #26 Salty Rambling 2017,Fully Boosted #50 listener questions,Chasing the Dragonfather #7 Brave New World, Line of Sight #6 Practice, Practice, Practice,Beermachine Iron Kingdoms BeeRPG #18 The season finale,Murder of Crows #31 Steamroller 2017 Spectacular, Battle Reports/Raporty Bitewne
Mr Malorian Nemo3 vs Twins,Arcane Assist Kreoss2 vs The Child, Vlad1 vs Fyanna2,Druid's Dice Old Witch3 vs Old Witch2, The Heretic vs Hexeris2, The Her…

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #25 / Warmachine & Hordes chosen of the week #25

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Penny Arcade Plays: Warmachine Round 4,
Podcasts/Podkasty
Advanced Maneuvers Turn Extension #38 It's Always Sunny,Painting with Menoth John #160 A new faction every year?Party Foul #7 Best Solo'sCrippled System #202 Shopping Cart Nightmare, TDH60M #81 Miranda and Dan vs Battle Reports, Deff Head Dice Trollblood Scrum #12 James vs the middle of the night, #13 Logo Contest Winners Announced, #14 Northkin Deja vu,WarRoomPL Boxcars #16 Total Annihilation Masters report and SR2017,Combo Smite #161 Theme List Analysis, Battle Reports/Raporty Bitewne
Mr Malorian Haley3 vs Terminus, Jakes2 vs Garryth,Arcane Assist Denny1 vs Madrak3,WarRoomPL Caine3 vs Denny1, Maddox vs Calandra, Caine1 vs Calandra,Druid's Dice Wurmwood vs Morghoul3,Małe Figurkowo Stryker2 vs R…

Między Młotem a Kowadłem :)

Dzień dobry!

Szanowne państwo-draństwo pozwoli, że w imieniu swoim, czyli QC, oraz Maniexa przedstawię wam kolejny wywiad przeprowadzony w ramach cyklu Między Młotem, a Kowadłem!

Listę opublikowanych do tej pory wywiadów znajdziecie TUTAJ.

Założeniem serii jest przeprowadzenie wywiadów z blogerami skupionymi wokół założonego przez FireAnta serwisu Wrota - polska sieć blogów bitewnych.

Bohaterem kolejnego odcinka jest Piotr, który od grudnia 2013 roku prowadzi blog Małe Figurkowo.


Kwestionariusz osobowy......osoby rozpytywanej.
Wywiad zaczniemy od szybkiego kwestionariusza osobowego:
Nim przejdziemy do wywiadu drodzy czytelnicy zechcą włączyć sobie wybrany przez Piotra teledysk:

Wywiad......czyli między młotem a kowadłem.
Czy pamiętasz swoje pierwsze spotkanie z grami bitewnymi? Jak zaczęła się Twoja przygoda z figurkami? W którym to było roku?
Piotr: Moje pierwsze spotkanie z figurkami to był rok... nie pamiętam. Naprawdę. Pamiętam za to, że byłem chodziłem jeszcze do podstawówki i któregoś brz…