Przejdź do głównej zawartości

30-dniowe Wyzwanie Figurkowe dzień #27 Frakcja którą nie chciałbyś dowodzić lub kolekcjonować?


Cześć i czołem,
dzisiaj odpowiedź na pytanie, które jest odwróconą przewrotnie przez siły chaosu wersją wczorajszego, a mianowicie:
Frakcja którą nie chciałbyś dowodzić lub kolekcjonować?
W sumie pytanie nie należy do łatwych. Cierpię na syndrom świecidełek, więc mógłbym powiedzieć, że nie wiem, ale pod względem stylistycznym nie za bardzo przypada mi do gustu... ok, naprawdę nie ma takiej frakcji, no może na upartego Skaveni, bo ich kolekcjonuję, nie zagram, ktoś mógłby pomalować to co zostało, przemalować to co już jest pomalowane i zmienić podstawki na okrągłe. :-)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dassault Super Mystère B2 1/600 scale

 Hello friends,  I continue to work on my 1/600 airplanes. I have managed to paint 4 more planes for the Israeli Air Force in their camouflage adopted after the Six Days War. I have tried to paint the planes belonging to the 105th Scorpion Squadron of the IAF, yet without the large yellow identification panels on the wings. Models manufactured by Tumbling Dice  Decals from Flight Dech Decals

Dassault Mirage III 1/600 scale

 Hello friends,  lately I have been undertaking a foray into some smaller scales and air combat during the numerous Cold War era conflicts. First up are some Arab-Israeli Wars. I got some planes from Tumbling Dice  including Dessault Mirage III planes used by the Israeli Air Force. They come in a pack of 4. Here's my take at the 119th squadron "The Bat". The decals come from Flight Deck Decals and I must say they are damn good.

Infinity Haqqislam Murabid Tuareg

 Hello Friends, please welcome the Murabid Tuareg Sniper ;)