Przejdź do głównej zawartości

Warmachine Mk3 z punktu widzenia nooba #6 Battlegroup box

Cześć i czołem,
w kolejnej odsłonie Warmachine z punktu widzenia nooba chciałbym pokazać Wam Battlegroup box do Cygnaru, którym gram, a który dla gracza całkowicie świeżego w systemie jest idealnym rozwiązaniem na początek przygody. Oczywiście taki zestaw mają wszystkie frakcje. Każdy ma swój sposób na wchodzenie w system. Jedni oglądają filmy i przeglądają listy armii po czym kupują konkretne figurki już od początku, inni tak jak ja wybierają frakcję, bo podoba im się stylistyka i kupują co popadanie, a jeszcze inni klasycznie kupują starter, albo frakcyjny, albo taki dla dwóch graczy. Wraz z ukazaniem się nowej edycji Warmachine pokazały się nowe zestawy frakcyjne, które zastąpiły stare i właśnie taki zestaw dzisiaj Wam mniej więcej opiszę. 

Na start, duże pudełko. Z przodu grafika przedstawiająca modele, które znajdziemy w środku. Nowy caster Beth Maddox, Ironclad, Lancer i Firefly. W porównaniu do poprzedniej edycji Strykera1 zastąpiła Becia, a Chargera Firefly. Z tyłu pitu pitu o frakcji i wypisana zawartość zestawu. Ogólnie pudło niby jak pudło, ale i solidne i ładnie zaprojektowane graficznie, imho.Ok, zawartość pudła. No to może zaczniemy od kart i modeli. Karty do Warmachine Mk3 różnią się od poprzednich tym, że skasowali z nich teksty fluffowe i dodali w prawym górnym rogu oznaczenie wersji karty. Wraz z erratami zaktualizowane karty dostępne są na stronie producenta. Plastikowe figurki znajdują się niestety nie na wypraskach, ale w woreczkach. Nie otwierałem ich do zdjęć, ale powiem, że jest to plastik w kolorze frakcji. Nie jest zły, ale jakościowo do np. GW w przypadku tych zestawów im daleko. Plus taki, że nie ma jak GW łączenia np. dwóch połówek kadłuba po, którym to zabiegu zostaje jebutna szpara. Minus to, że elementy mają ślady po wtryskach czy jakkolwiek się to nazywa. Także jakościowo na poziomie PP. Nie jest rewelacyjnie, ale za to przyzwoicie, co pewnie też wpływa na przystępną cenę.W pudle dostaniemy też kilka książeczek. Po kolei. Wstęp do frakcji. Ja dostałem wersję czarno-białą, ale załączona karteczka tłumaczy, że jeśli chcę to mogę napisać, doślą kolor. Sytuacja taka wynikła, z ogromnego zainteresowania zestawami. Następnie mamy basic training, który to poprowadzi Nas krok po kroku przez podstawy mechaniki. I na koniec pełne zasady gry w wersji kieszonkowej okrojone z fluffu. Jakość wydania rewelacyjna.

Dodatkowo w zestawie znajduje się dwustronna mata. Z jednej strony mamy oznaczone punkty, które są odniesieniem do basic trainingu, a z drugiej podobną grafikę, ale bez tych oznaczeń. Miły dodatek, na dłuższą metę bezużyteczny, no może jakby kolega kupił sobie też taki box to można na tym pograć na start. Główna rola takiej planszy to chyba jednak uzupełnienie basic trainingu. Chociaż w sumie można tego użyć w innej grze. :)


 Na koniec w pudle znajdziemy znaczniki wykorzystywane w grze oraz papierową miarkę calową i kostki. Znaczniki dali w kolorze czarnym. Szkoda, mogli dać w kolorze frakcyjnym, żeby pasowały do oficjalnych zestawów.


 Na zakończenie powiem, że dostajemy przyzwoity zestaw za dobre pieniądze. Figurki jakościowo nie są powalające, ale ogólnie trzymają poziom do którego przyzwyczaiło PP. Mają jakościowo lepsze zestawy ala Reliant/Stormclad. Brakuje dla początkujących instrukcji składania. Oprócz figurek dostajemy dużo gadżetów i miłą dla oka matę. Na start rewelacja i to wszystko za +/- 150zł. 

Jeśli przegapiłeś, którąkolwiek z części Warmachine Mk3 z punktu widzenia nooba to zapraszam:
Warmachine z punktu widzenia nooba #3
Warmachine z punktu widzenia nooba #4
Warmachine z punktu widzenia nooba #5

Images originating from the Privateer Press website are © 2001—2016 Privateer Press, Inc. All Rights Reserved. Warmachine, Cygnar and their logos are trademarks of Privateer Press, Inc. Images and trademarks used without permission. This website is unofficial and is not endorsed by Privateer Press.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #31 / Warmachine & Hordes chosen of the week #31

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Insider 08-02-2017 GenCon
Podcasts/Podkasty
Painting with MenothJohn #166 Ragnarok Preramble, #166 Ragnarok,Lost Aspect #19 Gender Neutral Podcast,Crippled System #207 Iron Travis and the Company of Iron,Combo Smite #167 Grymkin full faction review, Muse on Minis MoM's Podcast #320 various topics connected to WWQ,Dark Guidance #26 Salty Rambling 2017,Fully Boosted #50 listener questions,Chasing the Dragonfather #7 Brave New World, Line of Sight #6 Practice, Practice, Practice,Beermachine Iron Kingdoms BeeRPG #18 The season finale,Murder of Crows #31 Steamroller 2017 Spectacular, Battle Reports/Raporty Bitewne
Mr Malorian Nemo3 vs Twins,Arcane Assist Kreoss2 vs The Child, Vlad1 vs Fyanna2,Druid's Dice Old Witch3 vs Old Witch2, The Heretic vs Hexeris2, The Her…

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #25 / Warmachine & Hordes chosen of the week #25

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Penny Arcade Plays: Warmachine Round 4,
Podcasts/Podkasty
Advanced Maneuvers Turn Extension #38 It's Always Sunny,Painting with Menoth John #160 A new faction every year?Party Foul #7 Best Solo'sCrippled System #202 Shopping Cart Nightmare, TDH60M #81 Miranda and Dan vs Battle Reports, Deff Head Dice Trollblood Scrum #12 James vs the middle of the night, #13 Logo Contest Winners Announced, #14 Northkin Deja vu,WarRoomPL Boxcars #16 Total Annihilation Masters report and SR2017,Combo Smite #161 Theme List Analysis, Battle Reports/Raporty Bitewne
Mr Malorian Haley3 vs Terminus, Jakes2 vs Garryth,Arcane Assist Denny1 vs Madrak3,WarRoomPL Caine3 vs Denny1, Maddox vs Calandra, Caine1 vs Calandra,Druid's Dice Wurmwood vs Morghoul3,Małe Figurkowo Stryker2 vs R…

Między Młotem a Kowadłem :)

Dzień dobry!

Szanowne państwo-draństwo pozwoli, że w imieniu swoim, czyli QC, oraz Maniexa przedstawię wam kolejny wywiad przeprowadzony w ramach cyklu Między Młotem, a Kowadłem!

Listę opublikowanych do tej pory wywiadów znajdziecie TUTAJ.

Założeniem serii jest przeprowadzenie wywiadów z blogerami skupionymi wokół założonego przez FireAnta serwisu Wrota - polska sieć blogów bitewnych.

Bohaterem kolejnego odcinka jest Piotr, który od grudnia 2013 roku prowadzi blog Małe Figurkowo.


Kwestionariusz osobowy......osoby rozpytywanej.
Wywiad zaczniemy od szybkiego kwestionariusza osobowego:
Nim przejdziemy do wywiadu drodzy czytelnicy zechcą włączyć sobie wybrany przez Piotra teledysk:

Wywiad......czyli między młotem a kowadłem.
Czy pamiętasz swoje pierwsze spotkanie z grami bitewnymi? Jak zaczęła się Twoja przygoda z figurkami? W którym to było roku?
Piotr: Moje pierwsze spotkanie z figurkami to był rok... nie pamiętam. Naprawdę. Pamiętam za to, że byłem chodziłem jeszcze do podstawówki i któregoś brz…