Przejdź do głównej zawartości

Plague Monks

Stało się. Pomalowałem w rekordowym jak na siebie tempie pięc Plague Monków, o których pisałem kilka dni wcześniej. Muszę przyznać, że mnisi sprawili mi więcej radochy niż clan raty, ale to wiąże się zapewne z ilością detali i ciekawszym wyglądem tych figurek. Co do samych kolorów to poszedłem w klasykę i pomalowałem figurki w odcieniach zieleni. Nie jestem do końca zadowolony z wyglądu spaczenia, ale nie od razu Rzym zbudowano i jak wiadomo każdy się uczy.
Kiedyś wyjdzie tak jakbym chciał. Póki co, prezentuję Wam zdjęcia ilustrujące wygląd szczurów w różnych fazach malowania, a na końcu znajdziecie opis użytych farb. Ja sam natomiast zabieram się za malowanie kolejnych monków. 15 to go.


Przed washem

Washed Monks

Finałowa Piątka i Pan Rączka
 
 Ok, więc tak to wygląda. Kilka uwag, które mam do siebie dotyczy przede wszystkim tego co zawsze, a mianowicie dokładniejszego czyszczenia pozostałości po procesie tworzenia figurki. Tych małych i irytujących linii zgrzewu plastiku, które ja zazwyczaj zauważam pomimo wcześniejszego czyszczenia dopiero po fakcie, czyli w trakcie malowania, a wtedy jestem już za bardzo leniwy, żeby się w to bawić. Po drugie, muszę zakupić jakieś urozmaicenie do podstawek w formie kamyczków, czy czegoś takiego, żeby nie było zbyt monotonnie. Reszta uwag do siebie to więcej malować, żeby mam nadzieję lepiej malować. Mam nadzieję, że się Wam podobają, zapraszam do komentowania. A jak je pomalowałem? A właśnie tak:
 1. Podkład Abaddon Black
 2. Skóra. Maluję Cadian Fleshtone po czym robię washa z Reikland Fleshshade, a następnie kolejna warstwa Cadian Fleshtone dla podkreślenia wypukłości.
 3. Futro. Nakładam  Mournfang Brown. Wash Agrax Earthshade.
 4. Bandaże. Rakrath Flesh i wash Agrax Earthshade
 5. Ząbki i paznokietki u łap.  Rakrath Flesh i wash Agrax Earthshade.
 6. Parchment Bleached Bone washed Reikland Fleshshade.
 7. Oczy: 50/50 Wazzdaka Red i Flash Gitz Yellow
 8. Tkanina: Castellan Green, wash Athonian Camoshade, potem Loren Forest i podkreślenie wypukłości oraz obwolut kołnierzy, częściowo spodów tunik Straken Green.
 9.  Metale: Boltgun Metal, wash Nuln Oil, podkreślenia Ironbreaker. Łańcuchy natomiast zostały jeszcze Ironbreakerem zdrybrushowane.(Nowomowa)
 10. Wystające kości/rogi: Bleached Bone, wash Reikland Fleshshade, i delikatne podkreślenie przy spodach Skull White.
 11. Brąz metal: Screaming Bell, wash Agrax Earthshade, następnie Hashnut Copper dla podkreślenia wypukłości i potem jeszcze cieniutko Gehennas Gold.
 AKTUALIZACJA: więcej zdjeć mnichów dostępnych jest tutaj.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Warmachine Cygnar Thorn UPDATED PICS

Hello all, today I would like to present you my newest addition to my Cygnar army, a light warjack called Thorn. He is a character warjack bonded with Victoria Haley which means that if he is a part of her battlegroup he gains some bonuses. In this case it means it can channel spells even if he is in melee combat. What is more, he is a great jack because of his set defense ability meaning that he gains a defense bonus while being charged and he has a defense bonus because of his shield. He can also disrupt jacks with is spear and does some cortex dmg while hitting with his shield. Plus if you channel a spell through him he can advance and he can do the same thing if an enemy attack misses him. What could you ask more?
Cześć i czołem, dzisiaj mój najnowszy dodatek do Cygnaru. Thorn, czyli Cierń, lekki charakterny jack, który związany jest więzią z Victorią Haley co oznacza mniej więcej tyle, że jak jest w jej battlegroupie to może być przekaźnikiem czarów nawet, gdy jest związany walk…

Między Młotem a Kowadłem :)

Dzień dobry!

Szanowne państwo-draństwo pozwoli, że w imieniu swoim, czyli QC, oraz Maniexa przedstawię wam kolejny wywiad przeprowadzony w ramach cyklu Między Młotem, a Kowadłem!

Listę opublikowanych do tej pory wywiadów znajdziecie TUTAJ.

Założeniem serii jest przeprowadzenie wywiadów z blogerami skupionymi wokół założonego przez FireAnta serwisu Wrota - polska sieć blogów bitewnych.

Bohaterem kolejnego odcinka jest Piotr, który od grudnia 2013 roku prowadzi blog Małe Figurkowo.


Kwestionariusz osobowy......osoby rozpytywanej.
Wywiad zaczniemy od szybkiego kwestionariusza osobowego:
Nim przejdziemy do wywiadu drodzy czytelnicy zechcą włączyć sobie wybrany przez Piotra teledysk:

Wywiad......czyli między młotem a kowadłem.
Czy pamiętasz swoje pierwsze spotkanie z grami bitewnymi? Jak zaczęła się Twoja przygoda z figurkami? W którym to było roku?
Piotr: Moje pierwsze spotkanie z figurkami to był rok... nie pamiętam. Naprawdę. Pamiętam za to, że byłem chodziłem jeszcze do podstawówki i któregoś brz…

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #24 / Warmachine & Hordes chosen of the week #24

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Insider 6-13-2017 Gavyn Kyle Files,Insider 6-14-2017  SR2017 CID,Insider 6-15-2017 No Quarter Prime,CID first shot: Trencher Theme Forces,Penny Arcade Plays Warmachine Round 3,
Podcasts/Podkasty
Advanced Maneuvers Turn Extension #37 Siege2 & Cygnar Theme, Privateer Press Primecast #45 various topics,TDH60M #80 James vs New Players,Painting with Menoth Jofn #159 Trencher CID,Crippled System #201 and that's how you start a Cult,Combo Smite #160 Errants vs Idrians,Dark Guidance #24 Cygnar Privilege,The Storm Chamber #21 Cory goes shopping for CIDsFully Boosted #45 Trencher CID, Battle Reports/Raporty Bitewne
Mr Malorian Sloan vs Morghoul2,Luck God Deneghra1 vs Haley1,The Mighty Die Maddox vs Deneghra1, Arcane Assist Denny1 vs Zaal2,Druid's Dice Baldur2 vs …