Przejdź do głównej zawartości

WarheimFS: Unboxing Spellcrow Orcs

Cześć i czołem,
jakoś tak się stało, że zapisałem się jako uczestnik na turniej w WarheimFS o zacnym tytule Ucieczka z Gór Środkowych, który odbędzie się w Katowicach w dniu 21 stycznia 2017 roku. Co mnie strzeliło? W grę grać nie umiem, bo i nie grałem wcześniej. W Mordheim również nie grałem. Gry na turnieju będą moimi pierwszymi. W Szczecinie nie ma z kim zagrać. Jadę na turniej niczym dziewica orleańska, bo chwilowo nie mam nawet bandy złożonej, ale za to mam już hotel zaklepany. Ze Szczecina do Katowic jedzie się kilka godzin PKP, a więc będę już w piątek. Anyway....
Postanowiłem, że złożę sobie wesołą kompanię orków i goblinów. Dlaczego? Bo animozja ;-) a i zawsze miałem słabość w brzuchu, gdy pojawiały się zielonoskóre przygłupy, gdzieś na zdjęciach. Posiadam już 4 pomalowane modele do swojej bandy: szamana i orka i dwa gobliny. Ostatnio jednak wpadło mi w ręce kilka modeli od Spellcrow i jeden stary GW plastik, które powiększą moje siły w barach. Oto i one :)

W moje ręce wpadły:
- Oldschoolowy ork
- Czarny ork z dwuręczym ostrzem
- Ork z szablą i latarnią
- Goblin fanatyk 
Dodatkowo do zamówienia z Vanaheim dostałem Feral/Wolves objective markers, a do zamówienia od Spellcrow jak zawsze jakieś darmowe łakocie, które w tym przypadku pozwolą złożyć jednego fajnego orka i jeszcze co nieco zostanie.
Ok, no więc po kolei. Na pierwszy ogień idzie stara szkoła, w tym przypadku limitowany wypust Spellcrow, odlew żywiczny, bez większych problemów do wyczyszczenia, odlew spoko.


Kolejny ork to duży czarny dziad, który będzie u mnie robił za Debeściaka nr 2. Zapomniałem dodać, że jegomość powyżej, będzie Debeściakiem nr 1. Tym razem mamy do czynienia z metalem. Orka składamy z 3 części. Nie lubię malować metalu, ale damy radę, mamy aero. Jak widać, ostrze większe od głowy z 3 razy, więc jegomość hersztem być nie może, ale uciąć coś jak najbardziej.


Ork numer trzy dzierży szablę i latarnię. Ogólnie przypadł mi do gustu. Może z niego zrobię herszta? Jeszcze nie wiem. Odlew dobry, bez większych nadlewek. Do standardowego czyszczenia. Również metal, ale w tym przypadku jednoczęściowy.


Tyle jeśli chodzi o orki. Dodatkowo zamówiłem sobie z pewnego portalu aukcyjnego goblina fanatyka. Każdy zna każdy lubi, każdy widział. 


Ok, mówiłem, że koniec z orkami. Kłamałem. Spellcrow ma to do siebie, że przynajmniej do tej pory, co coś u nich zamawiam, to dostaję jakieś fanty. Tym razem było to troszkę bitsów. Mogę złożyć z tego jeszcze jednego orka. Szkoda, że nie mają na wyposażeniu broni prochowej ;-) Może po prostu złożę z niego pirata do tych tam piratów czy coś jakby mnie naszło na składanie po turnieju drugiej bandy?


Na koniec jeszcze gratis od Vanaheim, który kiedyś dostałem do zamówienia. Takie oto znaczniki. Ma ktoś na nie pomysł? Mają dosyć ciekawą stylistykę.Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Warmachine Cygnar Thorn UPDATED PICS

Hello all, today I would like to present you my newest addition to my Cygnar army, a light warjack called Thorn. He is a character warjack bonded with Victoria Haley which means that if he is a part of her battlegroup he gains some bonuses. In this case it means it can channel spells even if he is in melee combat. What is more, he is a great jack because of his set defense ability meaning that he gains a defense bonus while being charged and he has a defense bonus because of his shield. He can also disrupt jacks with is spear and does some cortex dmg while hitting with his shield. Plus if you channel a spell through him he can advance and he can do the same thing if an enemy attack misses him. What could you ask more?
Cześć i czołem, dzisiaj mój najnowszy dodatek do Cygnaru. Thorn, czyli Cierń, lekki charakterny jack, który związany jest więzią z Victorią Haley co oznacza mniej więcej tyle, że jak jest w jej battlegroupie to może być przekaźnikiem czarów nawet, gdy jest związany walk…

Między Młotem a Kowadłem :)

Dzień dobry!

Szanowne państwo-draństwo pozwoli, że w imieniu swoim, czyli QC, oraz Maniexa przedstawię wam kolejny wywiad przeprowadzony w ramach cyklu Między Młotem, a Kowadłem!

Listę opublikowanych do tej pory wywiadów znajdziecie TUTAJ.

Założeniem serii jest przeprowadzenie wywiadów z blogerami skupionymi wokół założonego przez FireAnta serwisu Wrota - polska sieć blogów bitewnych.

Bohaterem kolejnego odcinka jest Piotr, który od grudnia 2013 roku prowadzi blog Małe Figurkowo.


Kwestionariusz osobowy......osoby rozpytywanej.
Wywiad zaczniemy od szybkiego kwestionariusza osobowego:
Nim przejdziemy do wywiadu drodzy czytelnicy zechcą włączyć sobie wybrany przez Piotra teledysk:

Wywiad......czyli między młotem a kowadłem.
Czy pamiętasz swoje pierwsze spotkanie z grami bitewnymi? Jak zaczęła się Twoja przygoda z figurkami? W którym to było roku?
Piotr: Moje pierwsze spotkanie z figurkami to był rok... nie pamiętam. Naprawdę. Pamiętam za to, że byłem chodziłem jeszcze do podstawówki i któregoś brz…

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #24 / Warmachine & Hordes chosen of the week #24

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Insider 6-13-2017 Gavyn Kyle Files,Insider 6-14-2017  SR2017 CID,Insider 6-15-2017 No Quarter Prime,CID first shot: Trencher Theme Forces,Penny Arcade Plays Warmachine Round 3,
Podcasts/Podkasty
Advanced Maneuvers Turn Extension #37 Siege2 & Cygnar Theme, Privateer Press Primecast #45 various topics,TDH60M #80 James vs New Players,Painting with Menoth Jofn #159 Trencher CID,Crippled System #201 and that's how you start a Cult,Combo Smite #160 Errants vs Idrians,Dark Guidance #24 Cygnar Privilege,The Storm Chamber #21 Cory goes shopping for CIDsFully Boosted #45 Trencher CID, Battle Reports/Raporty Bitewne
Mr Malorian Sloan vs Morghoul2,Luck God Deneghra1 vs Haley1,The Mighty Die Maddox vs Deneghra1, Arcane Assist Denny1 vs Zaal2,Druid's Dice Baldur2 vs …