Przejdź do głównej zawartości

Privateer Press No Quarter #67

Cześć i czołem, 
od jakiegoś czasu kupuję oficjalne czasopismo Privateer Press No Quarter. Wydawnictwo to jest o tyle interesujące, że po lekturze kilkunastu numerów stwierdziłem, że może warto wrzucać na sieć informacje o zawartości poszczególnych numerów. Tak się składa, że najnowszy numer jest w moich łapkach od dwóch tygodni, więc miałem czas, żeby zapoznać się z jego treścią. Tym bardziej, że jest ono zdecydowanie mniej znane i dostępne w Polsce niż sztandarowe pismo GW jakim jest White Dwarf. W chwili obecnej jego sprzedaż prowadzą na pewno dwa sklepy, które polecam z całego serca, czyli vanaheim.pl i mgla.pl Panie i Panowie, No Quarter #67.

W piśmie oprócz zawsze pojawiającego się wstępniaka od redaktora i informacji dotyczących nowości wydawniczych znajdziemy:
1) Relację z European Master Series, które odbyły się w tym roku u naszych południowych sąsiadów w Brnie w klubie Black Oil. Relacja na żywo odbywała się również na stronie Beasts of War.
2) Historię nowego warcastera do frakcji Cygnar jakim jest Major Beth Maddox. Naprawdę ciekawa kilkustronicowa kupa fluffu.
3) Od szkicu, poprzez projekt do gotowej figurki lub grafiki, czyli jak powstają modele i ilustracje do Warmachine i Hordes. Fajnie ukazany proces. 
4) Raport bitewny. W tym numerze mamy Khador kontra Skorne na 15 pkt. Wszystko okraszone zjdęciami armii i zdjęciami stołu przedstawiającymi sytuacje w poszczególnych etapach rozgrywki. Do tego komentarze obu graczy.
5) Nowości ze świata Skull Island Expeditions, czyli co nowego w świecie książek spod znaku PP, a do tego kawałek prozy z nadchodzącej książki Mike Holmes'a.
6) Galeria figurek zwycięzców Privateer Press Formula P3 Grandmaster Painting Competition Lock&Load Edition oraz SmogCon Edition. Nie malują tak fajnie jak Wy, moi kochani czytelnicy, ale jest na czym oko zawiesić.
7) Teren ze stołu finałowego Iron Gauntlet, a była to Trollblood Fortress. O tyle fajnie, że są zdjęcia w stanie surowym.
8) Tło fluffowe do rozpoczynającej się 1 września ligi Courage at the Crossroads. Podoba mi się, jest fluff, a nie bezsensowne mordowanie się na stole.
9) Fluff i skład Theme Force do frakcji Mercenaries "Kingmaker's Army"
10) Zrób to sam, krok po kroku, zwał jak zwał, tutek do Rough Terrain. Naprawdę świetny, może w końcu nauczę się robić lepsze podstawki, chociaż akurat tutaj chodzi o teren na stół. Mnóstwo zdjęć i szczegółowe opisy.
11) Scenariusz historyczny, a więc fluffowy, który dzieje się w okresie trwania drugiej cygnarskiej wojny domowej  w 609AR. Ogólnie Cygnar vs Mercenaries, gotowe listy do odegrania jednej z potyczek mającej miejsce w trakcie trwania omawianego konfliktu, ale twórcy piszą, że można oczywiście zrobić po swojemu. I to też jest fajne w PP.
12) Opowiadanko Peace of Mind
13) Jak ktoś gra w PP rpg Iron Kingdoms to kupa informacji o piratach szalejących na morzach Immorenu w serii "Iron Kingdoms Uncharted".
14) Na koniec jak zawsze konkurs malarski dla czytelników. Temat przewodni nowe frakcyjne startery, może być sam warcaster/warlock albo z resztą zawartości.
14) Minimalna, znikoma liczba reklam (sucks to be you WD)

Jednym słowem 112 stron dobroci :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #56 / Warmachine & Hordes chosen of the week #56

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Insider 01-22-2018 January Dynamic UpdateInsider 01-23-2018 Getting Swamped Blindwater Content for the IKRPG Weekly Rumble Company of Iron
Podcasts/Podkasty
Painting with Menoth John #168 Antivaxxers and Painting,Line of Sight #31 Infantry Heavy Lists,Fully Boosted #70 ATC Winners Top of Two Grab a Brew, #71 ATC Team Canada,Dominate for Two 2018 Goals, Battle Reports/Raporty Bitewne
WarRoom PL Heretic vs Bradigus,Wargaming with LuckGod Thargosh2 vs Haley1,Not Snakes Gaming Kreoss3 vs Sorscha1,Advanced Maneuvers Goreshade1 vs Madrak3,Line of Sight Old Witch vs Old Witch, The Dreamer vs Haley2, Blogs/Blogi
Line of Sight January Dynamic Update Rundown,Avatar of Slaughter ADR and you: a practical guide,Wargaming with LuckGod Gwen Keller Painted,Misc/Różności

Formula P3 Pre…

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #81 / Warmachine & Hordes chosen of the week #81

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Insider 07-17-2018 Concept to Crate Gastone Crossebones,Developer Hangout CID Retribution,
Podcasts/Podkasty
Crippled System #244 Surprise Birthday for Quato,Battle Driven S3Ep14 Listener questions Ret Cid,Tangential with TseungTsu #7 the pilot episode for a podcast to be named later,House Shyeel Podcasters S3Ep1 Retribution CID,Monsters & Mechanics #0 A rough pilot, #1 Cyrenia and Thyron, #2 Tournament talk, Kreoss3, Durst & Lukas,MoM's Podcast #346 various topics,Fully Boosted #88 Listener Questions,Blight Bringers #10 Legion support models,TDH60M #110 The best part is the popsicle at the end,Dominate for Two Who's the Beatdown,Battle reports/Raporty Bitewne Deathclock Dave Gorten vs Locke,Not Snakes Gaming Asphyxious1 vs Butcher1, The Goomba Gamer…

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #75 / Warmachine & Hordes chosen of the week #75

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Insider 06-05-2018 Lock & Load GameFest 2018 World Championships,Insider 06-07-2018 One and Only,Dev Hangout,Weekly Rumble,
Podcasts/Podkasty
Crippled System #238 Caster Draft Talk,Signs & Portents #11 Listener Questions,Battle Driven S3Ep9 more questions,Tangential with Tseng Tsu #1 Matt McWatters,Statistical Convergence #2 Axis,Blight Bringers #5 Getting into Legion,Battle reports/Raporty Bitewne Let's Try PoM Harbinger vs Thargosh1Severius2 vs Stryker2, Harbinger vs Carver,MrMalorian Champions Magnus2/OssrumWarRoom PL Fyanna2 vs Siege2, Thyra vs Abby1, Xerxis2 vs Vlad2, Blogs/Blogi
The Goomba Gamer Testing Esoteric Lists Gunny & Madrak2,Wargaming with LuckGod Hunter light warjack converted for competition winner, Blind Walker,Avatar of Slaughter L…