Przejdź do głównej zawartości

Privateer Press No Quarter #67

Cześć i czołem, 
od jakiegoś czasu kupuję oficjalne czasopismo Privateer Press No Quarter. Wydawnictwo to jest o tyle interesujące, że po lekturze kilkunastu numerów stwierdziłem, że może warto wrzucać na sieć informacje o zawartości poszczególnych numerów. Tak się składa, że najnowszy numer jest w moich łapkach od dwóch tygodni, więc miałem czas, żeby zapoznać się z jego treścią. Tym bardziej, że jest ono zdecydowanie mniej znane i dostępne w Polsce niż sztandarowe pismo GW jakim jest White Dwarf. W chwili obecnej jego sprzedaż prowadzą na pewno dwa sklepy, które polecam z całego serca, czyli vanaheim.pl i mgla.pl Panie i Panowie, No Quarter #67.

W piśmie oprócz zawsze pojawiającego się wstępniaka od redaktora i informacji dotyczących nowości wydawniczych znajdziemy:
1) Relację z European Master Series, które odbyły się w tym roku u naszych południowych sąsiadów w Brnie w klubie Black Oil. Relacja na żywo odbywała się również na stronie Beasts of War.
2) Historię nowego warcastera do frakcji Cygnar jakim jest Major Beth Maddox. Naprawdę ciekawa kilkustronicowa kupa fluffu.
3) Od szkicu, poprzez projekt do gotowej figurki lub grafiki, czyli jak powstają modele i ilustracje do Warmachine i Hordes. Fajnie ukazany proces. 
4) Raport bitewny. W tym numerze mamy Khador kontra Skorne na 15 pkt. Wszystko okraszone zjdęciami armii i zdjęciami stołu przedstawiającymi sytuacje w poszczególnych etapach rozgrywki. Do tego komentarze obu graczy.
5) Nowości ze świata Skull Island Expeditions, czyli co nowego w świecie książek spod znaku PP, a do tego kawałek prozy z nadchodzącej książki Mike Holmes'a.
6) Galeria figurek zwycięzców Privateer Press Formula P3 Grandmaster Painting Competition Lock&Load Edition oraz SmogCon Edition. Nie malują tak fajnie jak Wy, moi kochani czytelnicy, ale jest na czym oko zawiesić.
7) Teren ze stołu finałowego Iron Gauntlet, a była to Trollblood Fortress. O tyle fajnie, że są zdjęcia w stanie surowym.
8) Tło fluffowe do rozpoczynającej się 1 września ligi Courage at the Crossroads. Podoba mi się, jest fluff, a nie bezsensowne mordowanie się na stole.
9) Fluff i skład Theme Force do frakcji Mercenaries "Kingmaker's Army"
10) Zrób to sam, krok po kroku, zwał jak zwał, tutek do Rough Terrain. Naprawdę świetny, może w końcu nauczę się robić lepsze podstawki, chociaż akurat tutaj chodzi o teren na stół. Mnóstwo zdjęć i szczegółowe opisy.
11) Scenariusz historyczny, a więc fluffowy, który dzieje się w okresie trwania drugiej cygnarskiej wojny domowej  w 609AR. Ogólnie Cygnar vs Mercenaries, gotowe listy do odegrania jednej z potyczek mającej miejsce w trakcie trwania omawianego konfliktu, ale twórcy piszą, że można oczywiście zrobić po swojemu. I to też jest fajne w PP.
12) Opowiadanko Peace of Mind
13) Jak ktoś gra w PP rpg Iron Kingdoms to kupa informacji o piratach szalejących na morzach Immorenu w serii "Iron Kingdoms Uncharted".
14) Na koniec jak zawsze konkurs malarski dla czytelników. Temat przewodni nowe frakcyjne startery, może być sam warcaster/warlock albo z resztą zawartości.
14) Minimalna, znikoma liczba reklam (sucks to be you WD)

Jednym słowem 112 stron dobroci :)

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Warmachine & Hordes online community... to contribute or not...

Hello friends,
for some time now, I have been thinking about writing a post about the online Warmachine & Hordes community. However, I could not find the proper questions I would like to ask and try to answer. I did not know if I should actually even produce this kind of an analysis that by all means is going to be really subjective in nature. Some people might feel offended others might start to argue that I am not right when it comes to the conclusions but then I remembered one good ol' video... plus we basically have the freedom of speech...


So, if you have understood anything from the delusional tinkering I have written above and seen the short video... let's begin.
I have been blogging for about 6 years now. There have been some up & down moments during the process itself but I can say that for the above mentioned period I have been a part of the tabletop bloggers network (we are not a cult). For about 2,5 years I have been slowly focusing on Warmachine & Hord…

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #91/ Warmachine & Hordes chosen of the week #91

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Insider 09-21-2018 Extreme Colossal Wrestling Round 3,Insider 09-27-2018 Hobby Blog: Riveting and Bending Styrene,Insider 09-28-2018 September 2018 Dynamic Update is Live,Dev Hangout Tharn CID week 3, Skorne CID. Preview,
Podcasts/Podkasty
WarRoom PL Boosted Rolls Vodcast #3 Krueger2 vs Anamag WTC game analysis and batrep,Blight Bringers #16 Nova, Legion at the WTC,Crippled System #251 Why vampire whip man no stand up?,Battle Driven S3Ep21 WTC and questions,Combo Smite #205 Post-WTC discussion,Dominate for Two Units Part 1,Party Foul WTC Alex Dunn Wrap up, Fully Boosted OTC/Meta/JankChain Attack #118 WTC Review Part 2,Line of Sight #58 Gate City Brawl/Attack X/WTC Breakdown,Pillars of Salt #1 Warp(wolf) speed ahead!,Battle reports/Raporty Bitewne Arcane Assist Xerxi…

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #81 / Warmachine & Hordes chosen of the week #81

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Insider 07-17-2018 Concept to Crate Gastone Crossebones,Developer Hangout CID Retribution,
Podcasts/Podkasty
Crippled System #244 Surprise Birthday for Quato,Battle Driven S3Ep14 Listener questions Ret Cid,Tangential with TseungTsu #7 the pilot episode for a podcast to be named later,House Shyeel Podcasters S3Ep1 Retribution CID,Monsters & Mechanics #0 A rough pilot, #1 Cyrenia and Thyron, #2 Tournament talk, Kreoss3, Durst & Lukas,MoM's Podcast #346 various topics,Fully Boosted #88 Listener Questions,Blight Bringers #10 Legion support models,TDH60M #110 The best part is the popsicle at the end,Dominate for Two Who's the Beatdown,Battle reports/Raporty Bitewne Deathclock Dave Gorten vs Locke,Not Snakes Gaming Asphyxious1 vs Butcher1, The Goomba Gamer…