Przejdź do głównej zawartości

Privateer Press No Quarter #71

Cześć i czołem,
przyszedł czas na pokazanie zawartości kolejnego numeru flagowego czasopisma Privateer Press jakim jest No Quarter, tym razem #71. Oczywiście oprócz standardowej zawartości jaką jest prezentacja nowości od PP i wstępniak dostajemy ponad 110 stron dobroci w tym kompletną grę jaką jest Extreme Colossal Wrestling, tak, dobrze przeczytaliście EXTREME COLOSSAL WRESTLING. W końcu Panowie są ze Stanów. :-) No dobra, my tu pitu pitu, a tam Niemcy się zbroją. Zapraszam do lektury.

-Na dzień dobry po wspomnianych stałych kolumnach dostajemy Theme Force do Minions o dźwięcznej nazwie Blindwater Congregation. Aligatory i bagno to słowa klucze w tym przypadku. Ponoć fajny Theme Force. Oczywiście do samej kompozycji i plusów z niej wynikających proponowana taktyka.
-Następnie wpadamy w dość obszerny ciąg artykułów o trolach. Zaczyna się od fluffu w postaci historii wielkiego niebieskiego sk... jakim jest kochający samotność i duże ilości browaru Rök. Po części dla klimaciarzy przychodzi czas na taktykę i poradnik krok po kroku jak pomalować naszego dużego kolegę. Sekcję troli kończy malowanie Trollkin Fenblades na 5 różnych sposób, a na zdjęciu poniżej jeden z nich.

Ok, czas na gwóźdź numeru: Extereme Colossal Wrestling. Mini gra, w której na ringu o wymiarach 30"x30" walczą największe modele w grze 1 na 1 lub drużynowo 2 na 2 jak w klasycznym wrestlingu. W grze dostaje się co turę 3 punkty, które można wydać lub nie, ale ilość punktów jaką mamy zamiar wykorzystać w trakcie danej rundy wybieramy po kryjomu. Później trochę jak w X-Wingu, ten co mniej aktywuje się pierwszy. Oczywiście można się ruszać atakować, wykonywać specjalne akcje itp. wszystko w klimacie wrestlingu, a każdy model jak przystało na wrestlera ma swoje firmowe zagrywki. Także mamy chopy, slamy, sweepy, suplexy i inne tego typu zagrania. Co ciekawe też wygrywa się przez odklepanie przeciwnika leżącego do 3 i trzeba walić ręką w stół i krzyczeć jeden itp. Polecam, kupa zabawy.Dalej mamy więcej fluffu w postaci stałej kolumny jaką są Gavyn Kyle Files. Postacią przedstawianą jest Kryssa, Conviction of Everblight.


Kolejny stały punkt to battle report i tutaj przedstawiane w tym numerze Blindwater Congregation mierzy się z Mercenaries i ich Rhulic Strike Force, czyli krasnale kontra aligatory. :-) Z cyklu, który lubi Maniek, czyli jak budować teren mamy krok po kroku ze zdjęciami i opisami jak stworzyć Rubble, czyli, gruzy, takie jak na zdjęciu.


-Następne jest bardzo krótkie opowiadanko Reborn, a ogólnie w numerze jest jeszcze jedno When Serpents Bargain.
-Nowa seria artykułów Point/Counterpoint przygląda się najczęściej spotykanym taktykom w grach WMH. 

Kontynuując serię Tournament Triple Threat przyszedł czas na pokazanie list turniejowych dla Legion of Everblight w oparciu o różne style gry i taktyki.

W numerze 71 dostajemy jeszcze scenariusz Welcome to the Jungle, wraz zasadami pola bitwy Coastal Colony.


Następnie kolejna, już 5 odsłona Uncharted, czyli morza i oceany w świecie Iron Kingdoms, a w tym numerze mamy do czynienia z tajemniczym kontynentem ZU, Świetna porcja fluffu.


Na zakończenie galeria modeli pomalowanych przez czytelników i nowy konkurs malarski. To by było na tyle :)


Images originating from the No Quarter Magazine are © 2001—2016 Privateer Press, Inc. All Rights Reserved. No Quarter Magazine and their logos are trademarks of Privateer Press, Inc. Images and trademarks used without permission. This website is unofficial and is not endorsed by Privateer Press

Komentarze

 1. .... kiedyś, jakieś 3 lata temu nawet bitwę zagrałem w H&W :) Trochę skomplikowane te akcje mi się wydały, ale modele , dużo modeli ładnych i trole mi się bardzo podobają :) Ten Rok też zajefajny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa uwaga, mi się gra wydaje easy to learn hard to master :) Rok model ma kozacki :)

   Usuń
 2. Dzięki za podsumowanie :) Miło się czytało - z magazynów figurkowych to niestety tylko WD jest jako tako dostępny w większości hobbystycznych sklepów :<

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej stronie. Z magazynami już tak jest niestety. Ja sprowadzam No Quarter mieszkajac w Szczecinie z odległego Krakowa, w którym mieści się sklep vanaheim.pl

   Usuń
 3. Mimo że jestem fanboyem GW miło zobaczyć jakieś inne czasopismo branżowe. Jak oceniasz tutoriale malarskie na tle tych z white dwarfa?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Inne podejście do malowania to pewne. Tutoriale nie skupiają się na tym co nowego się ukazało w tym miesiącu, ale raczej na jednej figurce mniej lub bardziej losowo wybranej i są bardziej szczegółowe, bo oprócz zdjęć są opisy co i jak. :)

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Warmachine Cygnar Thorn UPDATED PICS

Hello all, today I would like to present you my newest addition to my Cygnar army, a light warjack called Thorn. He is a character warjack bonded with Victoria Haley which means that if he is a part of her battlegroup he gains some bonuses. In this case it means it can channel spells even if he is in melee combat. What is more, he is a great jack because of his set defense ability meaning that he gains a defense bonus while being charged and he has a defense bonus because of his shield. He can also disrupt jacks with is spear and does some cortex dmg while hitting with his shield. Plus if you channel a spell through him he can advance and he can do the same thing if an enemy attack misses him. What could you ask more?
Cześć i czołem, dzisiaj mój najnowszy dodatek do Cygnaru. Thorn, czyli Cierń, lekki charakterny jack, który związany jest więzią z Victorią Haley co oznacza mniej więcej tyle, że jak jest w jej battlegroupie to może być przekaźnikiem czarów nawet, gdy jest związany walk…

Między Młotem a Kowadłem :)

Dzień dobry!

Szanowne państwo-draństwo pozwoli, że w imieniu swoim, czyli QC, oraz Maniexa przedstawię wam kolejny wywiad przeprowadzony w ramach cyklu Między Młotem, a Kowadłem!

Listę opublikowanych do tej pory wywiadów znajdziecie TUTAJ.

Założeniem serii jest przeprowadzenie wywiadów z blogerami skupionymi wokół założonego przez FireAnta serwisu Wrota - polska sieć blogów bitewnych.

Bohaterem kolejnego odcinka jest Piotr, który od grudnia 2013 roku prowadzi blog Małe Figurkowo.


Kwestionariusz osobowy......osoby rozpytywanej.
Wywiad zaczniemy od szybkiego kwestionariusza osobowego:
Nim przejdziemy do wywiadu drodzy czytelnicy zechcą włączyć sobie wybrany przez Piotra teledysk:

Wywiad......czyli między młotem a kowadłem.
Czy pamiętasz swoje pierwsze spotkanie z grami bitewnymi? Jak zaczęła się Twoja przygoda z figurkami? W którym to było roku?
Piotr: Moje pierwsze spotkanie z figurkami to był rok... nie pamiętam. Naprawdę. Pamiętam za to, że byłem chodziłem jeszcze do podstawówki i któregoś brz…

Warmachine Reinholdt, Gobber Speculator

Hello all,
so while working through some Menites I took a small break and painted this little gobber fellow named Reinholdt. He is a Mercenary character solo that I plan to use with my Cygnar army, hence the blue waistcoat. Enjoy and as usual if you like what you see come and visit malefigurkowo.blogspot.com

Cześć i czołem,
malując menociarzy znalazłem chwilę na pomalowanie tego sympatycznego gobberskiego koleżki o imieniu Reinholdt, który jest najemnym solosem. Planuję go wykorzystać w swoim Cygnarze stąd niebieska kamizelka. :)