Przejdź do głównej zawartości

Unboxing Cut Minis

Cześć i czołem,
dzisiaj post o tym co dla jednych może być ekstrawagancją jaką jest kupowanie piasku do robienia podstawek w sklepie, który można przecież podebrać dzieciakom z piaskownicy, a kocie kupy odsiać przez durszlak.
Zmierzając jednak do sedna sprawy to nie tak dawno, bo w tym roku, swoją działalność rozpoczęła w Poznaniu firma o nazwie dźwięcznej niczym Skaveński Screaming Bell, mianowicie Cut Minis.
Działalność firmy to wycinanie pięknych kolorowych i akrylowych tokenów, miarek, proxy bases itp. ustrojstw, które tak mogą ułatwić życie na stole i zaprowadzić na nim porządek. Ale, Panie, przeta mogę sobie wszystko calówką od GW odmierzyć, a za proxy podstawkę z pudła z bitsami położyć, powie pewien znany jegomość widoczny na zdjęciu poniżej.


No, można, odpowiem, ale po co, skoro można za naprawdę przyzwoite pieniądze otrzymać naprawdę dobrej jakości produkt, a i w dodatku rodzimego producenta? Z takim też podejściem popełniłem małe zakupki w Cut Minis. Obsługa rewelacyjna, kontakt przez Facebooka. Paczuszka wysłana paczkomatem zgodnie z umową. Pakowanie pancerne, więc nie było obaw, że coś się uszkodzi w transporcie. No i rozpakowałem swoje małe, pierwsze zakupy od Cut Minis. Tadam!

To kółko wielkie po lewej stronie to proxy base 120mm (a mogła być płyta CD znanego zespołu Bon Jovi), to małe kółko 30mm to gratis, a to coś po prawej stronie to zacny przyrząd do malowania front arców na podstawkach figurek, gdy musimy oznaczyć ich przód, albo tył jak kto woli. Dzięki temu wspaniałemu urządzeniu możemy to zrobić dla podstawek o rozmiarach 30mm, 40mm i 50mm. Wszystko położyłem na czymś co spece od marketingu nazywają indywidualnym podejściem do klienta. Prawda, że fajne? Oczywiście, że tak, bo to miłe jak a) ktoś pisze do Ciebie list i nie jest dostawcą energii, albo urzędem skarbowym b) dostajesz gratisy. Obydwa kryteria spełnione, więc obsługę klienta oceniam na 6 w skali do 5.
Jakość wykonania, bardzo dobra, w skali do bardzo dobra. Za drobną dopłatą wygrawerowałem sobie nick na dużym proxie, na którym widać również logo i osie modelu.
Chociaż na zdjęciach widać odciski moich paluchów i może troszkę kurzu, a to wszystko nie przez to, że mam nieposprzątane tylko ta lampa tak wszystko oświetla, to jakość produktów jest naprawdę świetna a ze mnie fotograf żaden. Tak czy siak, już planuję niebawem odezwać się do producenta z następnym zamówieniem, a póki co zostawię jeszcze link do katalogu. Jak widać na piśmie gama produktów ma się powiększyć. Trzymam kciuki i polecam.

Komentarze

 1. Fajne, fajne, w ogóle bardzo podoba mi się ich logo i cała estetyka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to ich zdecydowanie wyróżnia :) Logo samo w sobie jest świetne :)

   Usuń
 2. Oooo wygląda to bardzo fajnie. I liścik bardzo miły.

  OdpowiedzUsuń
 3. Calówka od GW? Przecież taniej wziąć centymetr z Ikei i przeliczać!
  A tak w ogóle -czemu ma służyć to kółko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehehe, na to nie wpadłem :) Kółko natomiast przydaje się jak Ci model nie chce się utrzymać na jakimś pochyłym terenie i się przewraca, albo Twój model swoimi wystającymi częściami, chociaż podstawką się mieści, haczy o inne modele/vel przesuwa je lub gdy po prostu chcesz odmierzyć i zaznaczyć, gdzie skończy coś ruch w celu zaplanowania jakiejś akcji.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #31 / Warmachine & Hordes chosen of the week #31

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Insider 08-02-2017 GenCon
Podcasts/Podkasty
Painting with MenothJohn #166 Ragnarok Preramble, #166 Ragnarok,Lost Aspect #19 Gender Neutral Podcast,Crippled System #207 Iron Travis and the Company of Iron,Combo Smite #167 Grymkin full faction review, Muse on Minis MoM's Podcast #320 various topics connected to WWQ,Dark Guidance #26 Salty Rambling 2017,Fully Boosted #50 listener questions,Chasing the Dragonfather #7 Brave New World, Line of Sight #6 Practice, Practice, Practice,Beermachine Iron Kingdoms BeeRPG #18 The season finale,Murder of Crows #31 Steamroller 2017 Spectacular, Battle Reports/Raporty Bitewne
Mr Malorian Nemo3 vs Twins,Arcane Assist Kreoss2 vs The Child, Vlad1 vs Fyanna2,Druid's Dice Old Witch3 vs Old Witch2, The Heretic vs Hexeris2, The Her…

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #25 / Warmachine & Hordes chosen of the week #25

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Penny Arcade Plays: Warmachine Round 4,
Podcasts/Podkasty
Advanced Maneuvers Turn Extension #38 It's Always Sunny,Painting with Menoth John #160 A new faction every year?Party Foul #7 Best Solo'sCrippled System #202 Shopping Cart Nightmare, TDH60M #81 Miranda and Dan vs Battle Reports, Deff Head Dice Trollblood Scrum #12 James vs the middle of the night, #13 Logo Contest Winners Announced, #14 Northkin Deja vu,WarRoomPL Boxcars #16 Total Annihilation Masters report and SR2017,Combo Smite #161 Theme List Analysis, Battle Reports/Raporty Bitewne
Mr Malorian Haley3 vs Terminus, Jakes2 vs Garryth,Arcane Assist Denny1 vs Madrak3,WarRoomPL Caine3 vs Denny1, Maddox vs Calandra, Caine1 vs Calandra,Druid's Dice Wurmwood vs Morghoul3,Małe Figurkowo Stryker2 vs R…

Warmachine Cygnar Thorn UPDATED PICS

Hello all, today I would like to present you my newest addition to my Cygnar army, a light warjack called Thorn. He is a character warjack bonded with Victoria Haley which means that if he is a part of her battlegroup he gains some bonuses. In this case it means it can channel spells even if he is in melee combat. What is more, he is a great jack because of his set defense ability meaning that he gains a defense bonus while being charged and he has a defense bonus because of his shield. He can also disrupt jacks with is spear and does some cortex dmg while hitting with his shield. Plus if you channel a spell through him he can advance and he can do the same thing if an enemy attack misses him. What could you ask more?
Cześć i czołem, dzisiaj mój najnowszy dodatek do Cygnaru. Thorn, czyli Cierń, lekki charakterny jack, który związany jest więzią z Victorią Haley co oznacza mniej więcej tyle, że jak jest w jej battlegroupie to może być przekaźnikiem czarów nawet, gdy jest związany walk…