Przejdź do głównej zawartości

Unboxing Cut Minis

Cześć i czołem,
dzisiaj post o tym co dla jednych może być ekstrawagancją jaką jest kupowanie piasku do robienia podstawek w sklepie, który można przecież podebrać dzieciakom z piaskownicy, a kocie kupy odsiać przez durszlak.
Zmierzając jednak do sedna sprawy to nie tak dawno, bo w tym roku, swoją działalność rozpoczęła w Poznaniu firma o nazwie dźwięcznej niczym Skaveński Screaming Bell, mianowicie Cut Minis.
Działalność firmy to wycinanie pięknych kolorowych i akrylowych tokenów, miarek, proxy bases itp. ustrojstw, które tak mogą ułatwić życie na stole i zaprowadzić na nim porządek. Ale, Panie, przeta mogę sobie wszystko calówką od GW odmierzyć, a za proxy podstawkę z pudła z bitsami położyć, powie pewien znany jegomość widoczny na zdjęciu poniżej.


No, można, odpowiem, ale po co, skoro można za naprawdę przyzwoite pieniądze otrzymać naprawdę dobrej jakości produkt, a i w dodatku rodzimego producenta? Z takim też podejściem popełniłem małe zakupki w Cut Minis. Obsługa rewelacyjna, kontakt przez Facebooka. Paczuszka wysłana paczkomatem zgodnie z umową. Pakowanie pancerne, więc nie było obaw, że coś się uszkodzi w transporcie. No i rozpakowałem swoje małe, pierwsze zakupy od Cut Minis. Tadam!

To kółko wielkie po lewej stronie to proxy base 120mm (a mogła być płyta CD znanego zespołu Bon Jovi), to małe kółko 30mm to gratis, a to coś po prawej stronie to zacny przyrząd do malowania front arców na podstawkach figurek, gdy musimy oznaczyć ich przód, albo tył jak kto woli. Dzięki temu wspaniałemu urządzeniu możemy to zrobić dla podstawek o rozmiarach 30mm, 40mm i 50mm. Wszystko położyłem na czymś co spece od marketingu nazywają indywidualnym podejściem do klienta. Prawda, że fajne? Oczywiście, że tak, bo to miłe jak a) ktoś pisze do Ciebie list i nie jest dostawcą energii, albo urzędem skarbowym b) dostajesz gratisy. Obydwa kryteria spełnione, więc obsługę klienta oceniam na 6 w skali do 5.
Jakość wykonania, bardzo dobra, w skali do bardzo dobra. Za drobną dopłatą wygrawerowałem sobie nick na dużym proxie, na którym widać również logo i osie modelu.
Chociaż na zdjęciach widać odciski moich paluchów i może troszkę kurzu, a to wszystko nie przez to, że mam nieposprzątane tylko ta lampa tak wszystko oświetla, to jakość produktów jest naprawdę świetna a ze mnie fotograf żaden. Tak czy siak, już planuję niebawem odezwać się do producenta z następnym zamówieniem, a póki co zostawię jeszcze link do katalogu. Jak widać na piśmie gama produktów ma się powiększyć. Trzymam kciuki i polecam.

Komentarze

 1. Fajne, fajne, w ogóle bardzo podoba mi się ich logo i cała estetyka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, to ich zdecydowanie wyróżnia :) Logo samo w sobie jest świetne :)

   Usuń
 2. Oooo wygląda to bardzo fajnie. I liścik bardzo miły.

  OdpowiedzUsuń
 3. Calówka od GW? Przecież taniej wziąć centymetr z Ikei i przeliczać!
  A tak w ogóle -czemu ma służyć to kółko?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehehe, na to nie wpadłem :) Kółko natomiast przydaje się jak Ci model nie chce się utrzymać na jakimś pochyłym terenie i się przewraca, albo Twój model swoimi wystającymi częściami, chociaż podstawką się mieści, haczy o inne modele/vel przesuwa je lub gdy po prostu chcesz odmierzyć i zaznaczyć, gdzie skończy coś ruch w celu zaplanowania jakiejś akcji.

   Usuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Warmachine & Hordes online community... to contribute or not...

Hello friends,
for some time now, I have been thinking about writing a post about the online Warmachine & Hordes community. However, I could not find the proper questions I would like to ask and try to answer. I did not know if I should actually even produce this kind of an analysis that by all means is going to be really subjective in nature. Some people might feel offended others might start to argue that I am not right when it comes to the conclusions but then I remembered one good ol' video... plus we basically have the freedom of speech...


So, if you have understood anything from the delusional tinkering I have written above and seen the short video... let's begin.
I have been blogging for about 6 years now. There have been some up & down moments during the process itself but I can say that for the above mentioned period I have been a part of the tabletop bloggers network (we are not a cult). For about 2,5 years I have been slowly focusing on Warmachine & Hord…

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #91/ Warmachine & Hordes chosen of the week #91

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Insider 09-21-2018 Extreme Colossal Wrestling Round 3,Insider 09-27-2018 Hobby Blog: Riveting and Bending Styrene,Insider 09-28-2018 September 2018 Dynamic Update is Live,Dev Hangout Tharn CID week 3, Skorne CID. Preview,
Podcasts/Podkasty
WarRoom PL Boosted Rolls Vodcast #3 Krueger2 vs Anamag WTC game analysis and batrep,Blight Bringers #16 Nova, Legion at the WTC,Crippled System #251 Why vampire whip man no stand up?,Battle Driven S3Ep21 WTC and questions,Combo Smite #205 Post-WTC discussion,Dominate for Two Units Part 1,Party Foul WTC Alex Dunn Wrap up, Fully Boosted OTC/Meta/JankChain Attack #118 WTC Review Part 2,Line of Sight #58 Gate City Brawl/Attack X/WTC Breakdown,Pillars of Salt #1 Warp(wolf) speed ahead!,Battle reports/Raporty Bitewne Arcane Assist Xerxi…

Warmachine & Hordes Podsumowanie tygodnia #81 / Warmachine & Hordes chosen of the week #81

Hello all, time for a new portion of chosen of the week from the Warmachine & Hordes community.


Cześć i czołem, czas na kolejne podsumowanie tygodnia Warmachine &  Hordes.


Privateer Press News/Nowości od Privateer Press
Insider 07-17-2018 Concept to Crate Gastone Crossebones,Developer Hangout CID Retribution,
Podcasts/Podkasty
Crippled System #244 Surprise Birthday for Quato,Battle Driven S3Ep14 Listener questions Ret Cid,Tangential with TseungTsu #7 the pilot episode for a podcast to be named later,House Shyeel Podcasters S3Ep1 Retribution CID,Monsters & Mechanics #0 A rough pilot, #1 Cyrenia and Thyron, #2 Tournament talk, Kreoss3, Durst & Lukas,MoM's Podcast #346 various topics,Fully Boosted #88 Listener Questions,Blight Bringers #10 Legion support models,TDH60M #110 The best part is the popsicle at the end,Dominate for Two Who's the Beatdown,Battle reports/Raporty Bitewne Deathclock Dave Gorten vs Locke,Not Snakes Gaming Asphyxious1 vs Butcher1, The Goomba Gamer…